Poniższe zabiegi powinny być poprzedzone usunięciem łuski
Karboksyterapia na łuszczycę
Karboksyterapia jest to zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę określonych dawek dwutlenku węgla. Terapia znana jest od dawna, początkowo stosowana była w leczeniu niewydolności żylnej, dopiero w latach 90-tych gaz został wykorzystany do leczenia zmian skórnych.
Infuzja tlenowa na łuszczycę
Dostarczenie aktywnej substancji przy wsparciu infuzji tlenowej co mocno wspomaga dotarcie w głąb substancji a także pod wpływem tlenu poprawia stan skóry
Ampułka na łuszczycę
Wtarcie ampułki z substancjami aktywnymi zwalczającymi łuszczycy. Wtarcie odbywa się z odpowiednim masażem w celu większego dotarcia substancji do wnętrza skóry w celu zbilansowania środowiska skóry.
Jeśli nie wiesz jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy, poniżej możesz umówić finansowaną wizytę u specjalisty trychologa w dowolnym mieście w celu upewnienia się lub z zalecenia właściwego zabiegu na Twój problem.
Przed zabiegiem należy usunąć łuskę łuszczycową
Łuszczyca to przewlekła choroba skóry polegająca na nadmiernym rogowaceniu naskórka i powstawaniu wykwitów na powierzchni skóry człowieka w sposób nawracający. Sama w sobie nie boli, ale w momencie zakażenia wykwitów, skóra swędzi i piecze, przez co upośledza jakość życia chorego. Łuszczyca to również wstydliwa oraz bardzo kłopotliwa choroba. Nie ma na nią skutecznego leku, który wyleczy chorego. Walka z chorobą polega na likwidowaniu łuski wraz z jej nawracającym narastaniem.
Leczenie skóry zajętej przez łuskę łuszczycową polega na dogłębnym oczyszczeniu głowy ze zrogowaciałego naskórka oraz zalegających toksyn w głębszych partiach mieszka włosowego. Skórę należy oczyścić z zalegających złogów serum, zrogowaciałego naskórka, bytujących na skórze bakterii, grzybów oraz drożdży. Zabieg opiera się na wykorzystaniu olejków eterycznych.
Proces oczyszczania rozpoczynamy od wmasowania w brudną, suchą skórę ekstraktu eterycznego. Punktowo nanosimy na zmienioną zapalnie skórę pacjenta 10 kropli olejków. Następnie trycholog przystępuje do masażu trwającego aż do całkowitego wchłonięcia się zaaplikowanego preparatu. Kolejno specjalista rozprowadza na głowie pacjenta mieszankę olejków wpływających na łagodzenie podrażnienia i przyśpieszanie odpadania łuski, delikatnie wklepuje płyn i po 10 minutach całkowicie spłukuje głowę. Szampon stosowany przy zabiegu to szampon przeciw łupieżowi suchemu, zawsze nakładany dwa lub trzy razy na głowę pacjenta. Pielęgnując zmienioną łuską skórę chorego należy również nawilżyć kosmki. Trycholog odpowiednio dobiera konkretną odżywkę dla podopiecznego, całkowicie bezpieczną dla podrażnionej skóry na głowie.. Po dokładnym spłukaniu włosów i osuszeniu ich ręcznikiem, trycholog rozprowadza na chorej skórze kolejną dawkę olejków eterycznych, które pozostawia do całkowitego wchłonięcia się. Kuracja trwa dwa razy w tygodniu przez dwa tygodnie, a po jednym razie w trzecim i czwartym tygodniu. Po wchłonięciu się olejków można włosy wysuszyć.
Bardzo ważne jest, by zabezpieczyć pacjenta w domu. Zabieg jest na tyle intensywny, że może sprawiać uczucie podrażnienia. Aby nasz pacjent nie odczuwał takich wrażeń zalecamy stosowanie lotonu z olejkami łagodzącymi. Należy aplikować go codziennie rano na suchą skórę głowy. Ponadto pacjent otrzymuje emulsję do punktowego nakładania tylko na ogniska chorobowe, którą aplikuje samodzielnie, codziennie na noc. Dzięki tym zabiegom zaczerwienienie skóry towarzyszące łuszczycy stopniowo zanika.
Oczywiście w zależności od nasilenia ognisk łuszczycowych zabieg należy odpowiednio powtarzać aż do załagodzenia stanu skóry.
Bazowymi ekstraktami przy zabiegu oczyszczania z łuski są oleje esencjalne z:
drzewa herbacianego, rozmarynu, oregano, tymianku, eukaliptusa, bergamotki, szałwii, lawendy cedru oraz werbeny.
W składzie odnajdujemy również ekstrakty łagodzące, chłodzące i nawilżające z: rumianku, kolendry, malwy a także aloesu. Zawarte olejki są silnie przeciwgrzybiczne, antybakteryjne oraz antydrożdżycowe.
Olejek herbaciany posiada zbawienny wpływ na blokowanie odrastania łuski, wspomaga procesy regeneracyjne naskórka. To substancja chłodząca przeciwgrzybiczna i łagodzi napięcie skóry.
Rozmaryn poprawia mikrokrążenie oraz działa przeciwzapalnie. Wzmacnia również włosy i wpływa na szybszy ich odrost.
Oregano najintensywniej ogranicza namnażanie grzybów Candida albicans oraz bakterii (Gram)+ i (Gram)-. Silnie wzmacnia układ nerwowy.
Tymianek to silny antyseptyk. Odkaża zmienioną zapalnie skórę oraz intensywnie mobilizuje włosy do odrastania, hamuje ewentualne wypadanie włosów.
Eukaliptus łagodzi świąd skóry głowy, nawilża skórę oraz stymuluje mieszki włosowe do tworzenia nowych włosów. Idealnie niweluje suchość i podrażnienie skóry łuszczycowej
Szałwia posiada działanie bakteriobójcze a także przyśpiesza gojenie się ran/naskórka.
Lawenda wspomaga gojenie się ran, bliznowacenie, delikatnie uspokaja układ nerwowy. Posiada właściwości ściągające i osuszające.
Cedr zawiera niezwykle cenne przeciwutleniacze, które chronią skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Tworzą lekką warstwę ochronną, poprzez którą zatrzymują wilgoć w skórze, jednocześnie nie obciążając jej.
Werbena działa antybakteryjnie, tonizująco, rozkurczowo, przeciwzapalnie oraz ściągająco.