Zdjęcie po lewej przedstawia intensywną formę androgenowego łysienia typu męskiego. Pacjent zgłosił się do nas z objawami silnego przerzedzenia włosów oraz problemem z łojotokiem. Łojotok oraz łysienie – schorzenia te często występują razem. Łój jest bezpośrednim czynnikiem wpływającym na zmianę testosteronu w powodujący łysienie dihydrotestosteron. Pierwszym etapem leczenia było wyeliminowanie nadmiernego przetłuszczania. Nasz Pacjent peelingował oraz stosował szampon do skóry tłustej w celu oczyszczenia zalegającej na skórze warstwy. Po miesiącu na wizycie kontrolnej skóra była świeża, pozbyliśmy się świądu i podrażnień skórnych. Przy kontroli trychoskopem mieszki były odczopowane a skóra optymalnie nawilżona. Po miesiącu mogliśmy rozpocząć walkę z łysieniem. Częstym błędem podczas leczenia łysienia jest stosowanie kuracji na łojotokową skórę, gdzie preparat nie ma możliwości przedostania się przez tłustą warstwę a zawarty w preparatach alkohol dodatkowo ją podrażnia. Dzięki łączeniu oczyszczania z kuracją na łysienie skóra jest chłonna a dotlenienie zwiększa mitozę powodując szybszy odrost włosów. Zdjęcie po prawej to efekt dziewięciomiesięcznej kuracji. Pacjent początkowo stosował dwa preparaty naprzemiennie – rano z wysokim stężeniem palmy sabałowej. Po trzech miesiącach zmniejszyliśmy częstotliwość do aplikacji 1x dziennie na noc. Nowe włókna zagęściły fryzurę odmładzając tym naszego Pacjenta o kilka lat.
Nasza Pacjentka borykała się z silnym wypadaniem w okresie menopauzy. Dzięki silnej kuracji przeciwko wypadaniu, wyhamowaliśmy proces w ciągu dwóch tygodni. Po konsultacji z naszym ginekologiem wprowadzona została odpowiednia kuracja hormonalna. Dzięki zastosowaniu preparatów na odrost włosy zregenerowały się w przeciągu trzech miesięcy.
U pacjentki zdiagnozowano silne łysienie androgenowe. Przerzedzenie było już tak intensywne, że kuracje trychologiczne nie przyniosłyby zadawalającego efektu. Nasz specjalista z dziedziny niechirurgicznego zagęszczania włosów dobrał system na koronę głowy, integrujący się strukturą, kolorem oraz skrętem włosów. Nasz stylista wykonał zabieg integracji systemu z naturalnymi włosami. Pacjentka pozbyła się dyskomfortu oraz stresu związanego z dużymi prześwitami na koronie głowy.
Zdjęcia przedstawiają skórę głowy oraz włosy 40 letniego Pacjenta z łysieniem androgenowym. Dzięki stosowaniu szamponu do skóry tłustej, nakłuwaniu skóry głowy dermarollerem po czym aplikacji przez pierwsze 2 miesiące preparatu ze związkami aktywnymi oraz kolejne 2 z palmą sabałową – uzyskaliśmy włosy o gęstości przedstawionej na zdjęciu po prawo. Półroczna kuracja odświeżyła skórę, pobudziła meszki włosowe oraz mikrokrążenie przynosząc tym efekt grubszych, lśniących i gęstszych włosów.
Łysienie androgenowe typu męskiego u kobiet. Na pierwszym zdjęciu obraz z trychoskopu skóry i włosów naszej Pacjentki w wieku 35 lat. Typowymi objawami przy łysieniu androgenowym są ścieńczenie włosów oraz spłycenie mieszków włosowych. Jest to problem za który obwinia się głownie gospodarkę hormonalną oraz uwarunkowania genetyczne. Dzięki systematycznej stymulacji skóry głowy oraz mieszków zaobserwowaliśmy znaczną poprawę struktury oraz odrost włosów. Nasza Pacjentka przez pół roku po każdym myciu nakłuwała skórę specjalnym dermarollerem po czym aplikowała specjalny, pobudzający odrost preparat na bazie palmy sabałowej. Ta płytsza forma mezoterapii intensywnie stymuluje ukrwienie oraz dotlenienie, pobudza oraz pogłębia mieszki włosowe. W efekcie po pół rocznej kuracji uzyskaliśmy gęstsze, grubsze i bardziej podatne włosy. Wyeliminowaliśmy zbyt szeroki przedziałek oraz wywołujące dyskomfort prześwity.