Jedną z metod poprawy stanu włosów i skóry głowy jest darsonval. Jest to urządzenie, które wykorzystuje prąd wielkiej częstotliwości. Dzięki temu dochodzi do lekkiego podgrzewania tkanek, co prowadzi do poprawy krążenia i lepszego ukrwienia mieszków włosa. W trakcie zabiegu pojawia się również ozon, który posiada właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze, dzięki czemu przywraca odpowiednią florę bakteryjną na skórze głowy.
Zabiegi z użyciem darsonvalu pomagają w walce z problemem łupieżu oraz przetłuszczającą się skórą głowy, dzięki działaniu seboregulującym i bakteriobójczym.
Poprawa krążenia przydatna jest w przypadku wypadania włosów i osłabienia włosów, jak i w przypadkach łysienia plackowatego. Zabiegi takie pomagają w likwidacji świądu i zanieczyszczenia skóry. Likwidują nadmiar łuszczącej się skóry. Przeczesywanie włosów grzebieniem darsonvala poprawia ich kondycję. Dzięki zamknięciu łusek włosów, stają się one miękkie i błyszczące.
Mimo wielu zalet związanych z stosowaniem darsonvalu nie można zapomnieć o przeciwwskazaniach, które są podobne jak przy każdych zabiegach z użyciem prądu. Z zabiegów takiego rodzaju należy zrezygnować w przypadku ciąży, posiadania metalowych implantów w ciele, nadciśnienia, padaczki, chorób układu nerwowego, np. zaburzeń czucia, stanów alergicznych, przerwania ciągłości naskórka, stanów nowotworowych 5 lat od wyleczenia.
Do zabiegu na włosach używamy peloty w kształcie grzebienia. Przeczesujemy włosy tylko suche, gdyż przy kontakcie z mokrą powierzchnią może dojść do uszkodzenia peloty. Po zabiegu darsonwalizacji wskazane jest wprowadzenie dodatkowych substancji, gdyż skóra jest pobudzona, co ułatwia transport substancji aktywnych w jej głąb.