Wpływ piwa na włosy.

Autor: Hair Medica
Utworzono: 05 września 2016

Spis treści:

         

           Piwo najczęściej spożywany napój alkoholowy na świecie, coraz częściej znajduje również zastosowanie w domowej kosmetyce i pielęgnacji włosów. Podstawowe składniki piwa to woda, słód, drożdże i chmiel. Słód jest bogaty w cukry, peptydy, witaminy z grupy B jest również źródłem sodu, potasu, wapnia oraz fosforu. Chmiel zawiera olejki chmielowe, garbniki, substancje goryczkowe, białka, flawonoidy i związki mineralne. Drożdże zawierają bardzo dużo witamin z grupy B, składników mineralnych (np. selen, chrom, cynk, kobalt, fosfor, mangan, molibden, magnez, żelazo, potas, sód, jod, miedź) oraz aminokwasów. Zawarte w piwie białka i aminokwasy pochodzące z drożdży odbudują strukturę włosa, wygładzą jego powierzchnię, dzięki czemu włosy stają się gładsze i lepiej odbijają światło, co nadaje im połysk i jedwabistość. Wypełnienie ubytków włosów sprawi, że będą mocniejsze i bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Związki zawarte w chmielu wykazują działanie ściagające, regulujące pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu włosy mniej będą się przetłuszczać. Dodatkowo związki goryczkowe chmielu wykazują działanie bakteriobójcze, dlatego piwo sprawdzi się również przy skórze skłonnej do łupieżu. Witaminy i składniki mineralne, odżywiają włos, poprawiają krążenie w skórze głowy uzupełniają niedobory.

          Niestety minusem stosowania piwa na włosy jest zawarty w nim alkohol. Podczas przyrządzania takiej mikstury część alkoholu na pewno odparuje, natomiast czyste piwo, może zbyt wysuszyć skórę głowy i włosy. Poniżej znajdziecie przykładowe receptury odżywek, szamponów i płukanek do włosów przetestujcie i oceńcie sami.

Płukanka piwna:

piwo 60 ml

woda 60 ml

dwie łyżki octu jabłkowego

Wszystkie składniki połączyć ze sobą w temperaturze pokojowej. Polewać i moczyć włosy kilka minut następnie spłukać i umyć szamponem.

Szampon z piwem:

pół szklanki szamponu

pół szklanki piwa

W małym rondelku podgrzej piwo aż do momentu wrzenia (ilość piwa trochę się zmniejszy) Ostudź piwo i połącz z szamponem energicznie mieszając. resztę otrzymanego szamponu schowaj w lodówce.

Odżywka piwna

Szklanka piwa

Łyżeczka oleju do włosów (kokosowego, jojoba, sezamowego)

Połączyć produkty, nałożyć na włosy, przykryć ręcznikiem na 10 minut. Spłukać ciepłą wodą.